Dały radę Radomce

Komplet punktów i wreszcie wygrana w trzech setach. W poniedziałkowy wieczór, w meczu 19 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet drużyna Energa MKS Kalisz pokonała na własnym parkiecie Radomkę Radom 3:0. Pierwszego seta kaliszanki pewnie wygrały do 17-tu. W drugim i trzecim secie gospodynie nie uniknęły własnych błędów i kilkakrotnie musiały gonić rywalki. Jednak i te partie siatkarki MKS-u roztrzygnęły na swoją korzyść, i wygrywając je do 22-óch i 23-ech mogły się cieszyć z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa w trzech setach. Mecz podsumowali radiuCENTRUM trener MKS-u Jacek Pasiński i przyjmująca Ewelina Brzezińska:

"Mecz miał różne oblicza, niemniej najważniejsze jest to, że wygraliśmy, a zwycięzców się nie sądzi. W trzecim secie przegrywaliśmy 12:16, a potrafiliśmy wyjść na prowadzenie 18:16 i to wydaje mi się, że był kluczowy moment meczu. Pokazaliśmy charakter, że potrafimy walczyć jako zespół. Owszem było 5-6 piłek, gdzie wątroba wywracała mi się na drugą stronę. Nie może być tyle nieporozumień bo lepszy zespół to wykorzysta i nas wypunktuje. Radomka postawiła poprzeczkę wysoko, ale nie za wysoko i mogliśmy ją przeskoczyć".

"Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa bo takie sytuacje gdy potrafimy wyjść z opresji bardzo budują zespół. Takie mecze z przeciwnikami, którzy są na naszym poziomie, są w naszym zasięgu to są przysłowiowe spotkania za 6 punktów i symbolicznie tyle możemy dopisać na nasze konto".

MVP meczu została Alicia Ogoms, która w decydującym momencie trzeciego seta prezentowała znakomitą zagrywkę, a jej pojedynczy blok zakończył całe spotkanie. Było to piąte zwycięstwo kaliskich siatkarek po którym z dorobkiem 16 punktów awansowały na 10 pozycję w tabeli LSK.