Derby na szczycie dla Prosny

[img_assist|nid=742|title=Prosna wygrała|desc=|link=none|align=left|width=120|height=90] Wydarzeniem 20 kolejki kaliskiej klasy okręgowej był derbowy pojedynek w którym Prosna Kalisz podejmowała Ostrovię Ostrów. W pojedynku drugiej i trzeciej drużyny w tabeli lepsi okazali się gospodarze którzy pokonali ostrowskich piłkarzy 3:0. Już w 7 minucie pierwszego gola dla Prosny zdobył Karol Kiełbik. Tuż przed przerwą w 45 minucie celnym uderzeniem głową podwyższył prowadzenie na 2:0 Michał Baszczyński. Ostatni kwadrans goście grali w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą kartkę zobaczył Łukasz Wala. Przewagę na boisku wykorzystali gospodarze zdobywając w 90 mincuie trzecią bramkę a jej autorem był Marcin Czajczyński. "Ale był to naprawdę trudny mecz" - oceniają zgodnie strzelec drugiego gola Michał Baszczyński i trener Prosny Krzytsztof Florczak:

"Ciężkie spotkanie, które oczywiście chcieliśmy wygrać, choć nie spodziewałem się że zdobędziemy trzy bramkli. Ostrovia przywiozła do nas sporą grupę kibiców, którzy do samego końca dopingowali swój zespół. Do tego dochodziły emocje jak w każdym kalisko-ostrowskim meczu. Cały mecz ustawiła chyba pierwsza połowa, i moja bramka "tzw. do szatni" Ale był to dobry pojedynek i bardzo cieszymy się ze zwycięstwa".

Po tej wygranej Prosna Kalisz awansowała na fotel wicelidera tabeli tuż za Płomykiem Koźminiec.