Cieszyn - Iran

Cieszyn powiatu ostrowskiego w Iranie? Skype posłuży uczniom tamtejszej Szkoły Podstawowej w łączności z kolegami w Shahrekord. To miejscowość położona w zachodnim Iranie (dawnej Persji).

W zadanie i tym razem włącza się absolwent szkoły, przyrodnik i akarolog, prof. Dariusz Gwiazdowicz.
"Jego mali koledzy już nie mogą się doczekać kolejnej łączności ze światem", podkreśla w rozmowie z radiemCENTRUM Barbara Nowak, dyrektorka cieszyńskiej placówki:
"Nasza szkoła wirtualne podróże po kuli ziemskiej rozpoczęła w 2015 roku. Corocznie wyruszamy w inne miejsce, aby rozmawiać np. o przyrodzie, kulturze, obyczajach danego kraju i kontynentu...
Rozmowy będą się odbywać na płaszczyźnie dzieci z dziećmi o sprawach dzieci. To będzie spontaniczna rozmowa. Nie wiemy, jakie pytania będą skierowane do nas.
A korzyści? Otwieranie się naszych uczniów na świat, ale też uczenie się w atrakcyjny, nowatorski sposób - możliwie z wykorzystaniem dobrodziejstw techniki."

na fot.: prof. dr hab. Dariusz Gwiazdowicz / akarolog, absolwent SP w Cieszynie

A poniedziałkowe (11 września) spotkanie dla każdej ze stron jest długo wyczekiwaną niespodzianką.

Prof. Gwiazdowicz, który swoją szkołę chwali jak świat długi i szeroki, jest badaczem roztoczy. O nich rozmawiał z uczniami, prowadząc badania na Antarktydzie. Ale Cieszyn łączył się też m.in. z Peru.
Teraz czas na Iran.

Autor: 

Personalia

e-mail
torbiarczyk@rc.fm

Nazwisko: 

Witold Torbiarczyk

NEWS nr 2: 

N

Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: krysiak@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).