Młodzieżowa od nowa !

O reaktywację Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza apelują młodzi aktywiści i kierują petycję w tej sprawie do tej Rady Miasta Kalisza - tej dorosłej. Zawieszony w sieci dokument podpisało już blisko 300 młodych kaliszan.

"Chcielibyśmy przedstawić swoje wizje dotyczące Kalisza, chcemy, aby głos młodzieży był słyszalny w mieście. Chcemy wprowadzać swoje inicjatywy, a także mieć prawo do opiniowania inicjatyw radnych.
"Jesteśmy bardzo zaangażowani w życie społeczne naszego miasta i chcielibyśmy angażować się nadal. Jesteśmy młodzi i kreatywni, mamy głowy pełne pomysłów" - mówią radiuCENTRUM Julita Maciejewska i Kamil Janiak, drugoklasiści z III LO w Kaliszu i jak podkreślają, przy okazji wskrzeszenia Młodzieżowej Rady Miasta, przede wszystkim należałoby zmienić jej statut:
"...a przede wszystkim zmienić powinien się sposób, w jaki ten statut powstał - powinny zostać zorganizowane konsultacje społeczne, dzięki którym młodzi, jak i ci starsi, bardziej doświadczeni, będą mogli się wypowiedzieć".

Jedną z głównych ról Młodzieżowej Rady Miasta byłaby aktywizacja młodych ludzi, zaangażowanie ich w życie grodu nad Prosną. "Politycy zastanawiają się, dlaczego młodzi wyjeżdżają z naszego miasta. Dlaczego nikt nie zapyta się nas młodych, dlaczego się przeprowadzamy? Dlatego potrzebujemy powrotu Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza!" - piszą w petycji młodzi aktywiści.

na fot.: Julita Maciejewska i Kamil Janiak

Autor: 

Personalia

e-mail
meszczynska@rc.fm

Nazwisko: 

Małgorzata Meszczyńska

NEWS nr 2: 

N

Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: krysiak@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).