Filiżanki artystów

Kawa w artystycznym kubku dla promocji miasta.
Unikatowe, w limitowanej edycji, zaprojektowane przez artystów związanych z Kaliszem — filiżanki wraz ze spodkiem, bo o nich mowa, są nowymi gadżetami miejskimi promującymi gród nad Prosną. O realizacji artystycznego projektu, opowiedziała radiuCENTRUM Iwona Cieślak z kancelarii prezydenta Kalisza

na fot.: Iwona Cieślak, Kancelaria Prezydenta Miasta w Kaliszu

"Pierwsza filiżanka, która pojawiła się na rynku, to filiżanka z pracą pana Wiktora Jędrzejaka, doskonale znanego kaliskiego malarza.Najnowsza filiżanka - zaprojektowana i wykonana zgodnie z projektem Cypriana Kościelniaka malarza, grafika, ilustratora, komentatora politycznego, mieszkającego od lat w Holandii i tam tworzącego, ale stale utrzymującego kontakty z naszym miastem. Artysta wywodzi się z rodziny Kościelniaków, która bardzo wrosła w krajobraz naszego miasta."


Pamiątkowe filiżanki projektu obu Panów, można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej za kwotę około 62 zł za sztukę. Projekt będzie kontynuowany. A autora kolejnych filiżanek wybiorą sami kaliszanie. Swój typ, będzie można wskazać, ze specjalnie przygotowanej ankiety, z propozycjami nazwisk artystów. Głos będzie można oddać za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Autor: 

Personalia

e-mail
romke@rc.fm

Nazwisko: 

Karolina Romke

NEWS nr 2: 

N

Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: krysiak@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).