Wpadka zBałtykiem

Drugiej porażki przed własnymi kibicami doznali tej wiosny piłkarze KKS-u. Tym razem w sobotnim meczu 20 kolejki III ligi kaliszanie ulegli niżej notowanemu Bałtykowi Gdynia 1:2. Po bezbarwnej pierwszej połowie kaliszanie objęli prowadzenie dopiero w 67 minucie po skutecznie wykonanym rzucie karnym. Jego autorem był Rafał Jankowski, który chwilę wcześniej został sfaulowany w polu karnym. Jednak goście odpowiedzieli golem już trzy minuty później.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego celnie wykończył uderzeniem głową Piotr Karasiński. Bramkę na wagę zwycięstwa piłkarze Bałtyku zdobyli w 80 minucie. Również rzut karny na gola zamienił Wojciech Zyska. Niewielkim usprawiedliwieniem dla kaliskiego zespołu mógł być fakt, że trener Piott Morawski nie mógł skorzystać z kilku kontuzjowanych piłkarzy m.in. Marcina Lisa, Michała Grześka czy bramkarza Artura Melona. Po tej porażce drużyna KKS-u spadła na siódme miejsce w tabeli, a do lidera z Koszalina traci już siedem punktów.

KKS Kalisz – Bałtyk Gdynia 1:2 (0:0)

1:0 Rafał Jankowski 67. min (k.), 1:1 Piotr Karasiński 70. min, 1:2 Wojciech Zyska 80. min (k.)

KKS Kalisz: Jędrzej Dorynek – Błażej Ciesielski, Mateusz Gawlik, Damian Czech, Łukasz Grabowski, Jakub Budrowski, Ivelin Kostov, Marcin Tomaszewski, Patryk Palat (46. Yuki Nemoto), Konrad Chojnacki, Rafał Jankowski (90. Mikołaj Szlacheta)

Bałtyk Gdynia: Marcin Matysiak – Karol Szopiński, Piotr Karasiński, Szymon Sadowski, Kewin Wesołowski, Krzysztof Rzepa (76. Piotr Ruszkul), Wojciech Zyska, Filip Sosnowski, Marcin Poręba (68. Mateusz Młynarczyk, Tomasz Bejuk, Mateusz Kuzimski (76. Radosław Krysiński)