Opole poległo

Kaliscy szczypiorniści wrócili na zwycięską ścieżkę. W sobotę, w hali Arena Energa MKS Kalisz pokonał wyżej notowanego rywala Gwardię Opole 31:28. Gospodarze zaczęli odważnie, co zaowocowało prowadzeniem w 16 minucie 10:5. Jednak chwilę później do głosu doszli goście, którzy odrobili straty i wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Do przerwy był remis 14:14. W drugiej części gracze MKS-u kontrolowali mecz i znów odskoczyli rywalom na 20:17. Gdy w 58 minucie prowadzili różnicą 4 goli 29:25 było już pewne, że to w Kaliszu zostanie komplet punktów:

"To był bardzo wyrównany pojedynek, a przez pierwszy kwadrans nawet górowaliśmy nad przeciwnikiem i uciekliśmy na pięć bramek. Jednakże między 20 a 28 minutą mieliśmy mały zastój i przeciwnik nas wtedy dogonił, a nawet przegonił. Na szczęście w drugiej połowie ponownie poukładaliśmy grę i realizowaliśmy to, co sobie założyliśmy przed spotkaniem."

"Myślę, że udowodniliśmy, że te ostatnie porażki to wcale nie był nasz żaden kryzys, po prostu tamci rywale byli mocniejsi. Tym razem graliśmy też z teoretycznie silniejszym przeciwnikiem i pokazaliśmy, że potrafimy grać dobrą piłkę ręczną. Nie załamaliśmy się, gdy rywal nas doszedł po tej pięciobramkowej przewadze i w drugiej połowie pokazaliśmy charakter. Oby tak dalej."

na fot. Michał Bałwas / Energa MKS Kalisz

Mecz podsumowali radiuCENTRUM trener MKS-u Paweł Rusek i kaliski skrzydłowy Michał Bałwas, który w tym spotkaniu zdobył 5 bramek. Najskuteczniej w kaliskiej ekipie był Kirył Kniaziew autor 8 goli. Warto wspomnieć o stuprocentowej skuteczności w rzutach karnych Bartosza Wojdaka, który w sumie uzbierał również 5 bramek. Po tej wygranej kaliski MKS zainkasował cenne cztery punkty i baraże o czołową ósemkę PGNiG Superligi co coraz bardziej realne.