Odpadli z pucharu

Nie było niespodzianki w ćwierćfinale Pucharu Polski piłki ręcznej. W środę, w hali Arena kaliscy szczypiorniści musieli uznać wyższość Azotów Puławy z kadrowiczami Bartoszem Jureckim czy Patrykiem Kuchczyńskim w składzie. Energa MKS Kalisz przegrał 18:28. Kaliszanie rozpoczęli od prowadzenia 3:1, ale chwilę później stracili pięć bramek z rzędu. Do przerwy gospodarze przegrywali 7:13. W drugiej połowie przewaga gości wzrosła nawet do 11 trafień 15:26 w 51 minucie, a ostatecznie kaliszanie przegrali różnicą 10 goli.

"Trzeba otwarcie powiedzieć, że to jeszcze jest przeciwnik za mocny dla naszego zespołu. My uczymy się, analizujemy, wyciągamy wnioski by z każdym meczem być silniejszym. Za chwilę znów spotkamy się z Puławami w meczu ligowym, które pewnie przyjadą w jeszcze silniejszym składzie.To dobrze, że możemy się uczyć od takich zespołów, takich zawodników. Na pewno trzeba podziękować naszym chłopakom za serce i waleczność. Starali się, ale nikomu nie ujmując prezentujemy inne umiejętności, po prostu to nie jest jeszcze ten etap" - podsumował radiuCENTRUM trener MKS-u Paweł Rusek.

na fot.: Paweł Rusek / trener Energa MKS Kalisz

Wiele prób strzeleckich kaliszan, w tym również rzutów karnych zatrzymał jeden z najlepszych bramkarzy w Europie, wielokrotny reprezentant Rosji Wadim Bogdanow. Tym samym kaliska drużyna zakończyła pucharowe rozgrywki na miejscach 5-8, co na beniaminka nie jest złym wynikiem. A już w sobotę kaliszanie podejmą Gwardię Opole w ramach rozgrywek PGNiG Superligi.

na fot.: Wadim Bogdanow / bramkarz Azoty Puławy

Energa MKS Kalisz – Azoty Puławy 18:28 (7:13)

Energa MKS: Tatar, Zakreta – Kniaziew 3, Krycki 3, Adamski 2, Bożek 2, Czerwiński 2, Szpera 2, Grozdek 1, Klopsteg 1, Misiejuk 1, Wojdak 1, Bałwas, Drej, Kobusiński.
Kary: 4. min. Rzuty karne: 2/7.

Azoty: Bogdanow, Koshovy – Podsiadło 7, Orzechowski 6, Ostroushko 4, Jurecki 3, Gumiński 2, Kasprzak 2, Kuchczyński 2, Adamczuk 1, Grzelak 1, Flont, Jarosiewicz, Kosiak.