Emocje i trzy sety z Norwidem

Zdobyli kolejny komplet punktów i podtrzymują zwycięską serię od początku sezonu. Kaliscy siatkarze, bo o nich mowa w niedzielę w hali przy Łódzkiej pokonali Norwida Częstochowa 3:0. Jednak po pierwszym, gładko wygranym secie 25:19 w drugiej partii zawodnicy MKS-u popełnili kilka własnych błędów, zwłaszcza w zagrywce. W efekcie wygrali tę odsłonę ale dopiero 25:23. W trzeciej szybko wrócili na właściwy tor i odskoczyli rywalom na 9:2, a seta zakończył atakiem Wojciech Pytlarz przy stanie 25:12. Mecz ocenili Radiu Centrum trener MKS-u Marian Durlej i zawodnik Krzysztof Porada:

"W tym drugim secie wkradło się niepotrzebne rozluźnienie, ale większość akcji w meczu było już takich jak oczekuję od naszego zespołu. Zakładaliśmy w tym spotkaniu trzy punkty i to zrobiliśmy. Było też trochę emocji w ostatnim secie, gestów, słów, ale to akurat w naszym zespole przełożyło się na bardziej agresywną grę i szybkie zakończenie tego seta " - podsumował trener Marian Durlej

"Przede wszystkim zrealizowaliśmy przedmeczowe założenia. Wygraliśmy pewnie cieszymy się, że udało się zrewanżować Częstochowie za poprzedni sezon. W tym drugim secie, trochę było naszych błędów i jest jeszcze nad czym pracować" - dodał Krzysztof Porada.

W ten sposób kaliszanie zrewanżowali się za dwie porażki z Norwidem z ubiegłego sezonu. Warto dodać, że w całym spotkaniu w ekipie MKS-u bardzo dobrze zaprezentował się Piotr Janiak. Tymczasem ekipie przyjezdnych w ostatnim secie puszczały nerwy. Udzieliły się one nawet doświadczonemu trenerowi zespołu z Częstochowy Radosławowi Panasowi. 44-letni szkoleniowiec, były reprezentant Polski zaczął kłócić się z kaliskimi siatkarzami z boiska.

MKS Kalisz - Norwid Exact Systems Częstochowa 3:0 (25:19, 25:23, 25:12).